Prysznic bez brodzika – dogodne rozwiązanie ?
Wczytuję dane...

Prysznic bez brodzika – dogodne rozwiązanie ?

Prysznic bez brodzika – dogodne rozwiązanie ?

Obecnie bardzo modne stało się urządzanie wnętrz w nowoczesnym stylu, a co za tym idzie, w łazienkach nie spotkamy już tradycyjnej kabiny prysznicowej. W dzisiejszych czasach istnieje możliwość posiadania prysznica bez brodzika. Jednak te decyzja powinna zostać podjęta na etapie projektowania naszego domu.

Projektowanie prysznica bez brodzika

Decyzja o prysznicu bez brodzika powinna zostać podjęta na etapie sporządzania projektu, ponieważ istnieje konieczność pozostawienia w łazience około piętnastocentymetrowego zapasy wysokości. To bardzo ważne, gdyż to właśnie tam należy umieścić wszelkiego rodzaju rury i odpływy. Konieczne jest również określenie rodzaju konstrukcji, z jakich ma zostać wykonana konstrukcja naszej kabiny. W sytuacji, gdy rezygnujemy z brodzika, konieczne jest, aby wyłożyć całe pomieszczenie odpowiednimi płytkami. Woda do naszej kabiny zostanie doprowadzona przez odwodnienie liniowe lub punktowe. Odwodnienie liniowe składa się z kanału prysznicowego, który zostaje wbudowany w powierzchnię podłogi. Odwodnienie punktowe zbudowane jest z odpływu w postaci kratki, która montowana jest na poziomie posadzki.

Zalety pryszniców bez brodzika

Jak łatwo się domyślić prysznic bez brodzika pomaga ogromną ilość zalet. Jedna z najważniejszych polega na tym, że łazienka bez brodzika wydaje się dużo większa i bardziej rozległa. Ponadto jest ona dużo bardziej ustawna. Dlatego to idealne rozwiązanie dla małych wnętrz. Prysznice, które nie posiadają brodzika, pomogą w bardzo prosty sposób zabudować znajdujące się w pomieszczeniu wnęki. Taki rodzaj prysznica można zainstalować nawet w kształcie trójkąta. Brak Brodziak to również brak konieczności ciągłego czyszczenia niewielkich zagłębień i załamań, jakie się w nim znajdowały. Prysznic bez brodzika jest dużo prostszy w obsłudze, szczególnie dla dzieci i osób starszych. Wchodząc oraz wychodząc, nie ma konieczności ciągłego podnoszenia i opuszczania nóg. To znacznie ułatwia codzienne korzystanie.

Wady przecznica bez brodzika

Wbrew pozorom takie rozwiązanie ma również kilka wad. To rozwiązanie jest dużo droższe, ze względu na utrudniony sposób montażu. Zamontowanie tego rodzaju prysznica wymaga znajomości wielu ważnych informacji, dlatego powinniśmy wybrać pomoc wykwalifikowanej ekipy montażowej. Istnieje brak możliwości montażu w czasie, gdy wcześniej łazience posiadaliśmy kabinę z brodzikiem. Najlepiej montować prysznic bez brodzika na etapie budowy domu. To dużo prostsze rozwiązanie, ponieważ wszelkiego rodzaju rury montowane są w czasie wylewania podłogi.

Jakie kabiny można montować bez brodzika ?

Większość kabin można bez problemu montować bez brodzika bezpośrednio na posadzce. Z tych najbardziej popularnych można wymienić model Essenza New lub typu Walk In Modo New II producenta Radaway oraz New Soleo lub New Renoma marki New Trendy.

jaka kabina bez brodzika

Jak widzimy, nowoczesne rozwiązanie w formie prysznicu bez brodzika posiada zarówno kilka wad, jak i zalet. Decyzja o zamontowaniu tego rozwiązania należy do nas. Jeżeli jesteśmy na etapie sporządzania projektu naszego domu to najlepszy czas, aby podjąć decyzję o montażu prysznica bez brodzika. Ta decyzja odgrywa ogromną rolę w planowaniu rozmieszczenia rur oraz odpływów, które są konieczne przy wyborze tego rozwiązania.

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 19:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA