Jaki rozmiar kabiny prysznicowej wybrać?
Wczytuję dane...

Jaki rozmiar kabiny prysznicowej wybrać?

W przypadku, gdy w łazience nie ma wolnej przestrzeni, większość ludzi wybiera kabinę zamiast wanny. Pozwoli to nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale także urozmaici łazienkę ciekawymi panelami z dodatkowymi funkcjami. Wybierając takie urządzenie, musisz dokładnie znać jego wymiary, ponieważ jest to główne kryterium wyboru kabiny prysznicowej.

Dlaczego rozmiar jest czynnikiem decydującym?

Aby kabina idealnie pasowała do przeznaczonej na nią przestrzeni, ważne jest nie tylko poznanie wymiarów samego produktu, ale także wymiarów pomieszczenia! Niestety często zdarza się, że kabina prysznicowa po prostu nie pasuje do wysokości pomieszczenia lub nie mieści się w dostępnej przestrzeni. Wybierając kabinę prysznicową, musisz wziąć pod uwagę wielkość łazienki. Przed montażem należy zmierzyć wysokość sufitów i należy pamiętać, że niektóre produkty mogą mieć paletę większą niż 40 cm, a jeśli kupiłeś kabinę prysznicową z wanną, to więcej. W takim przypadku, gdy wysokość palety wynosi 40 cm, a ściany kabiny nie są większe niż 175 cm, najniższa wysokość sufitu w pomieszczeniu higienicznym wyniesie 235 cm, w przeciwnym razie kabina po prostu nie wejdzie. Nie wszystkie łazienki mogą być takich wymiarów, więc zwróć uwagę na niższe palety kabinowe.

Główne wymiary kabin prysznicowych

Rynek jest pełen pryszniców o różnym wyglądzie i wielkości. Często fabryki produkują standardowe prysznice, które są najczęstsze i których formy są najbardziej popularne. Tendencję tę tłumaczy fakt, że producent koncentruje się na standardowych pomieszczeniach higienicznych.
Wszystkie kabiny są podzielone na trzy klasy. Kryterium decydującym jest szerokość ścian kabiny:

  • mały rozmiar (długość ścian takich kabin wynosi od 70 do 100 cm). Najczęściej jest to kabina prysznicowa 70x190
  • średni (długość ścian tej klasy wynosi od 80 do 130 cm). Najczęściej to kabiny prysznicowe 100x190
  • pełnowymiarowa (długość ścian hydro-boxa wynosi od 170 cm lub więcej).

Jeśli pogrupowane według kryterium „wysokość”, to są kabiny niskie i wysokie. Wysokość niskich kabin waha się od 170-190 cm, a wysokość wysokich kabin może wzrosnąć do 210-240 cm.

Biorąc pod uwagę powyższe, określamy wymiary najmniejszej prawdziwej kabiny prysznicowej: długość ścian wynosi około 75 cm, ich wysokość nie przekracza 170 cm, dozwolony jest nawet brak brodzika. Są też producenci, którzy produkują konstrukcje o ultrakrótkich ścianach 70 cm, co pozwala zaoszczędzić miejsce w łazience

Prysznic o równych bokach

Równoległa kabina prysznicowa jest najpopularniejszym rodzajem prysznica. Taka konstrukcja jest znacznie łatwiejsza do samodzielnego montażu niż raczej wymiarowe lub niestandardowe kabiny. Przednia część takiego modelu może mieć postać półkola, a także mieć przesuwne drzwi ścienne. Minimalny wymiar hydroboxów o równych bokach może wynosić 70 × 70 cm i 80 × 80 cm. Pierwsza opcja (w przypadku bezpośredniej części przedniej) jest idealna do małej łazienki, a druga opcja jest idealna jako uzupełnienie małego pomieszczenia (w przypadku okrągłej części przedniej).

Jeżeli zastanawiasz się jak zmierzyć promień brodzika to zapraszamy do tego artykułu.

Warto również spojrzeć na ten artykuł o kabinach prysznicowych wykonanych na indywidualny wymiar.

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA