Ręcznik w łazience – gdzie je wieszać i jak suszyć?
Wczytuję dane...

Ręcznik w łazience – gdzie je wieszać i jak suszyć?

Ręczniki, jako jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej łazienki, powinny być traktowane ze szczególną uwagą. To właśnie one gwarantują utrzymanie odpowiednio wysokiego poziomu higieny po umyciu się. Jak je rozwieszać i suszyć?

Przechowywanie ręczników łazienka – dlaczego to takie ważne?

Służące do wycierania całego ciała ręczniki należy systematycznie wymieniać na świeże co kilka dni. Bakterie, które „zbieramy” na ręcznikach ze skóry, mają tendencję do namnażania się, szczególnie w łazienkowych warunkach – przy wysokiej temperaturze i wilgotności. Materiał, z którego produkuje się wysokojakościowe ręczniki, to bawełna – doskonale chłonąca wilgoć, ale dość wolno schnąca. Dlatego właśnie ręcznikom należy nieco pomóc, aby za każdym razem móc sięgać po nie, gdy są suche, czyste i miłe w dotyku.


Gdzie powiesić ręczniki w małej łazience?

Wieszaki na ręczniki powinny być zdecydowanie w każdym domu. A gdzie powiesić ręczniki w małej łazience? Nie zawsze na ścianie jest na to dość miejsca. Wówczas można wykorzystać na przykład boczne części korpusów szafek wiszących albo stojących, choćby podumywalkowych, aby zawsze mieć dostęp do ręcznika po umyciu rąk lub twarzy. Wieszak na ręczniki w małej łazience przyklejony na specjalną taśmę dwustronną może zostać zamontowany na dowolnej wysokości bezpośrednio na płytkach, bez wiercenia. A co z dużymi ręcznikami kąpielowymi? Tu warto pomyśleć o tym problemie już na etapie projektowania łazienki.


Ręcznik w łazience – gdzie rozwieszać i suszyć?

Dobrze, jeśli po użyciu ręcznik może zostać od razu rozwieszony do wysuszenia. Można wykorzystać w tym celu specjalne grzejniki z poziomymi żeberkami, które zostały stworzone właśnie w tym celu – aby ogrzewać pomieszczenie i suszyć ręczniki. To zdecydowanie najlepszy pomysł. Można też skusić się na zamocowanie wieszaków bezpośrednio nad grzejnikiem innego typu, co również pozwoli im szybko wyschnąć. Ręczniki w łazience należy suszyć w pozycji rozwieszonej, aby ciepłe powietrze miało jak najlepszy dostęp do całej ich powierzchni. Nie powinno się rzucać ręcznika po kąpieli na podłogę, zwijać w kulkę czy wieszać na haczyku, ponieważ wówczas w warunkach wilgotności szybko namnożą się w nim bakterie i ręcznik przestanie być higienicznie czysty. Stosowanie się wszystkich domowników do tych prostych zasad pomoże utrzymać ręczniki w doskonałym stanie przez wiele lat, natomiast używanie ich będzie higieniczne i przyjemne dla każdego, kto po nie sięgnie.ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 19:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA