Jakie wybrać drzwi do kabiny prysznicowej ?
Wczytuję dane...

Jakie wybrać drzwi do kabiny prysznicowej ?

Drzwi do kabiny prysznicowej powinny nie tylko chronić łazienkę przed zalaniem. Dzięki wyborowi odpowiedniego modelu mogą one bowiem wpływać również na aranżację pomieszczenia oraz komfort użytkowania prysznica na co dzień. Jakie drzwi będą optymalne do kabiny prysznicowej bez brodzika i z brodzikiem – wnękowe, przesuwne czy harmonijkowe? Podpowiadamy

Uzupełnieniem kabiny prysznicowej najczęściej są szczelne, estetyczne i komfortowe drzwi. Coraz chętniej projektanci planują je nie tylko w prysznicach z  brodzikami, ale też w przypadku kabin prysznicowych bez brodzika. Jaki typ drzwi wybrać? Wiele zależy od nie tylko do gustu inwestora, ale także wielkości pomieszczenia. Poniżej przedstawiamy najważniejsze typy drzwi prysznicowych.

jakie-drzwi-prysznicowe-2

Wnękowe drzwi szklane do prysznica

Najbardziej klasyczne drzwi szklane do prysznica nazywane są wnękowymi lub uchylnymi np model Riho GRID GB104. To dobry wybór do łazienek o sporych wymiarach, ponieważ skrzydło drzwiowe po otwarciu zajmuje miejsce w pomieszczeniu. Ich zaletą jest jednolita powierzchnia szkła, która dodaje pomieszczeniu elegancji i dopasowuje się do niemal każdego stylu wnętrzarskiego. Dodatkowo są one bardzo łatwe w czyszczeniu, ponieważ można dotrzeć bez problemu do każdego elementu drzwi.

Wahadłowe drzwi prysznicowe

Podtypem uchylnych drzwi prysznicowych są coraz bardziej popularne wahadłowe drzwi prysznicowe i tutaj możemy zaproponować drzwi prysznicowe Radaway Nes 8 Black DWJS w kolorze czarnym. Od klasycznego modelu różnią się przesuniętym punktem obrotu. Oznacza to, że można je otwierać zarówno na zewnątrz w stronę łazienki, jak i do wewnątrz, a więc do kabiny prysznicowej. Działają one na zasadzie wahadła wychylającego się w dwie strony w taki sam sposób. Zaletą takich drzwi prysznicowych jest możliwość zastosowania w małej łazience. Plusem jest także łatwość czyszczenia, ponieważ żadne elementy drzwi nie są stale zasłonięte. Przeważnie wahadłowe drzwi prysznicowe mają prosty.

jakie-drzwi-prysznicowe

Drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej

Naprawdę niewielka łazienka z prysznicem? Mamy rozwiązanie – drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej Radaway Furo DWJ w kolorze złotym. Najczęściej dostępne są modele ze składanymi dwoma lub trzema skrzydłami. Popularna jest także opcja z jednym skrzydłem przesuwnym i ścianką stałą. Plusem tego rozwiązania jest otwieranie drzwi Radaway Furo DWJ GOLD bez zajmowania przestrzeni łazienki, ponieważ skrzydła suną po szynie. Minusem jest ograniczona szerokość wejścia do kabiny, a także kłopotliwe czyszczenie, ponieważ nie każdy zakamarek jest łatwo dostępny.


akie-drzwi-prysznicowe

Drzwi prysznicowe harmonijkowe

Drzwi prysznicowe harmonijkowe czy składane, gdy są rozłożone wyglądają jak jednolita szyba. Składa się ona jednak z kilku, przeważnie trzech czy czterech, elementów, które połączone są zawiasami. Ich mechanizm składania przyrównuje się do tworzenia plis czy harmonijki. To optymalny wybór do małych łazienek. Plusem jest łatwość czyszczenia elementów, a minusem zmniejszenie tzw. światła drzwi czy przejścia.

Warto również zainteresować się drzwiami prysznicowymi na wymiar: https://plytki-lazienki.pl/_blog/90-Kabiny_i_drzwi_prysznicowe_na_miare_.html

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 19:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA