Kabiny prysznicowe i drzwi wnękowe otwierane wahadłowo
Wczytuję dane...

Kabiny prysznicowe i drzwi wnękowe otwierane wahadłowo, czyli na zewnątrz i do wewnątrz

Kabiny prysznicowe od dawna są bardzo popularne i wypierają wanny. Oczywiście, możliwość położenia się w ciepłej wodzie jest kusząca, jednak ze względu na szybkość toalety oraz oszczędność wody, kabiny okazują się bardziej praktyczne. Popularność przyczynia się jednocześnie do rozbudowy rodzajów kabin dostępnych w sklepach. Różnią się one nie tylko kształtami, brakiem brodzika lub jego istnieniem, ale przede wszystkim drzwiami.

Najczęściej spotykane i wybierane są kabiny prysznicowe z drzwiami jednoskrzydłowymi. Dla wygody stosowania osadzane są przede wszystkim na zawiasach rurowych. Pozwalają one na wygodne i płynne poruszanie drzwiami, a więc wchodzenie pod prysznic oraz wychodzenie z niego po kąpieli. Można zdecydować się na wersje otwierane do wewnątrz, jak i na zewnątrz. Z zawiasami uchylnymi polecamy drzwi prysznicowe New Soleo producenta New Trendy. Pierwsza opcja jest polecana przede wszystkim w małych łazienkach, gdzie na otwieranie kabiny na zewnątrz nie ma miejsca i drzwi mogłyby doznawać urazów uderzając np. w umywalkę, bądź pralkę. Nie jest to bezpieczne, mimo, że szkło tworzące drzwi kabiny są zabezpieczane ochronną powłoką Easy Clean. Jednoskrzydłowe drzwi mogą znaleźć się w kabinach z brodzikiem, jak i wbudowanych w podłogę. W przypadku brodzików częściej spotyka się jednak przesuwane drzwi, z uwagi na większą wygodę ich stosowania.

W większych łazienkach, w przypadku wyboru dużych kabin prysznicowych można zdecydować się na zakup urządzenia sanitarnego z drzwiami dwuskrzydłowymi. Wyglądają one bardzo efektownie, zarówno z przezroczystym, jak i matowym szkłem. Podobnie, jak w przypadku drzwi jednoskrzydłowych zabezpieczone są powłoką ochronną Easy Clean, dzięki czemu są odporne na urazy i zarysowania. Tutaj możemy zaproponować kabiny natryskowe z drzwiami uchylnymi dwuskrzydłowymi seria EOS polskiego producenta Radaway (o kabinach tego producenta wspominaliśmy już wcześniej w tym artykule). Łatwo zamykają się oraz otwierają, do wewnątrz lub na zewnątrz jako jedna połowa, w zależności od aktualnej potrzeby. Kabina dwudrzwiowa przydaje się zarówno w dużej łazience, dla wygody, jak i rodzinom z małymi dziećmi. Każda część drzwi posiada osobny uchwyt. Jeśli podczas testowania nie okaże się on dostatecznie wygodny albo nie będzie pasował do reszty wystroju łazienki, można go zmienić na inny.

Nowinką w świecie wyposażenia łazienkowego są kabiny prysznicowe z drzwiami składanymi typu Bifold. Jest to wciąż jeszcze nowość, lecz bardzo praktyczna, co podkreślają klienci, którzy już skorzystali z oferty. Drzwi prysznicowe składane są dwuczęściowe. Podczas przygotowania do instalacji dopasowuje się je do ściany poprzez system profili przyściennych. Dzięki nim krzywizny jakie mogą znajdować się na ścianie są niwelowane, nawet do wielkości 10 mm. Drzwi składane składają się na środku, w dwie wąskie części, które odchyla się do wewnątrz, do ściany wewnętrznej kabiny. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie z uwagi na nie zajmowanie dużej ilości miejsca. Zamiast uważać jak otwiera się drzwi, jeśli otwierają się na zewnątrz, jak zamyka, gdy do środka, zamiast okręcania się w kabinie, żeby nie uszkodzić siebie i ich podczas użytkowania lepiej zainteresować się składanymi. Z uwagi na składanie mają wytrzymałe, łatwo poruszające się zawiasy oraz uchwyt do poruszania nimi. Dodatkowo wykończenia wykonane są z chromu. Atrakcyjną ciekawostką jest możliwość wyboru szkła w drzwiach prysznicowych składanych. Poza przezroczystym i białym dostępne są wersje grafitowe, satynowe, brązowe.

kabiny_prysznicowe_i_drzwi_wnekowe_otwierane_wahadłowo

ODDZWANIAMY!

Masz pytania? Zostaw nam swój numer kontaktowy. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

KLAUZULA INFORMACYJNA
Zatwierdź
TELEFON:
67 263 21 71
OBSŁUGA SKLEPU:
sklep@plytki-lazienki.pl
DZIAŁ PŁYTEK:
plytki@plytki-lazienki.pl

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
W sobote w godz. 9:00 - 13:00

KLAUZULA INFORMACYJNA